Запускатори — нове нашестя в Telegram

Всім привіт, ви помітили новий тренд? Усюди одні вчителі пішли. Запускаторів стало більше ніж вулканщиків. Страшні часи пішли — «запуск на тему як робити запуск», «запуск на тему як робити запуск по навчанню запускам». Ой все! Ми тут чисто з цікавості вбили за кілька годин на кожен з цих недовебінаров і просто жахнулися. Хлопці втирають підписникам таку нісенітницю, що сидиш зашарівшись перед монітором, з почуттям «Чому мені за нього соромно?». Було у вас таке? Давайте в деталях.

Ось наприклад, пам’ятаєте ми писали статтю про ботів? Цю статтю сприйняли з критикою близькі адміни, вони писали в своїх блогах: «Які боти? Що ви за нісенітниці несете? Боти це минуле століття». Ми всіх читаємо, абсолютно все, що пов’язано з Telegram і тому такі камінчики на нашу адресу, звичайно-ж бачимо. А що тепер? А тепер слова з нашої статті підхопили «запускатори» і оперують на своїх вебінарах, щоб народ залучити, заманити, так би мовити, картинкою красивого життя.

Уривок з нашої статті, пам’ятайте?
Шматок вебінару від гуру телеграм. Серйозно? Ну хоч приклади б підібрали інші

Неприємно, що крадуть. Але з іншої строни це комплімент. Приємно іноді читати пости адмінів, адресовані на нашу адресу. З похвалою або агресією, це не важливо. Найчастіше, звичайно, агресія тільки. Адже вони розуміють, що все що ми розповідаємо безкоштовно вони збиралися на своєму вебінарі штовхати, їм це невигідно тому і хейт.

Погодьтеся, що один наш лонгрід, який ми готуємо і пишемо годинами, збираємо приклади і публікуємо, вони беруть, розбивають на абзаци і розмазують дуже повільними  повідомленнями на пару годин. Ну а що, експерти все ж таки.

Ім’я «запускатора» замазали, тому що ми пишемо про явище, а не про конкретні особистості

Далі поговоримо про «Агентство з просування в Telegram». Як же люблять вони прикрашати. Прикрашати? Що за нісенітницю я пишу. Як же люблять вони жорстко обманювати народ. Ось помилуйтеся:

Хлопець виконав одне замовлення по просуванню художника, заробив ЦІЛИХ 300 тисяч рублів за запуск, ви уявляєте? А от щодо «залучив 1 млн. рублів інвестицій» ми нічого не знаємо, правда чи казка, але якщо, нас читає шановний венчурний інвестор, який довірив грошики цьому товаришу, то ми радимо негайно переглянути договір. Тому що, цей товариш на кожному розі кричить, що якщо він цей мільйон профукає, то йому нічого за це не буде. Вам воно треба?

Венчурні інвестиції — це не позика, це якщо проект не вийде — ти не будеш забов’язаний повертати гроші інвестору. Набагато важче залучити такого інвестора, але тим не менш, я це зробив.

Так ось повернемося до теми агенства. Агенство — це компанія або об’єднання ентузіастів, які беруться за замовлення і ставлять їх на потік. Така конвеєрна стрічка виходить, замовлення — відпрацювання — упаковка — кейс. Першим агенством в телеграмі був Combot. Потім з’явилися зовнішні біржі каналів, які теж бралися за різні замовлення. Рік тому ми стартанули Запуск, але навіть зараз, коли у нас за плечима 20 з гаком упакованих проектів, ми не кричимо всюди, що ми агенство, ми по тихеньку нарощуємо свої обороти.

Ще є такий цікавий момент, кожен «запускатор» говорить, що він перший придумав цей формат 🙂 Аж сльозу пробило, який розумник. За останні два тижні, якщо не помиляюся, провели близько 5 безкоштовних вебінарів, мета яких максимально вам показати наскільки крутий месенджер, як багато заробляють інші і впарити вам курс сумнівної якості. Просто взяти і зібрати гроші з максимально великої кількості людей. Для цього вони вкидають купу грошей в рекламу, щоб набрати на канали якомога більше людей. А потім починають їх обробляти, підписник вже і сам не радий, що підписався. Це як мережевий маркетинг, коли вас заманюють на семінари або якісь зустрічі. Коли дзвонить якийсь дуже далекий знайомий і каже:

«Нам потрібно з тобою зустрітися, дуже термінова розмова»
«А що сталося?»
«Не можу по телефону, завтра можеш?»
«Так, але що сталося?»
«Все, бувай!»

А там вже вас починають обробляти і залучати в непрозорий бізнес. Аналогію помічаєте? Вам показують успіхи і красиве життя інших, з вас беруть гроші, але ніхто вам до кінця і точно не показує як робити правильно, щоб ви раптом не склали їм конкуренцію. Якщо ви думаєте, що з вас взяли гроші за навчання і це все, то ви помиляєтеся, далі ви будете купувати у них рекламу, брати участь в їх добірках і т.д.

Ех, знову відволіклися, почали ж про «перших запускаторів». Якщо мені не зраджує пам’ять, першими були двоє, це або наш друг Антон (Тоха, привіт), або Кевін, адмін Пластика. Ось тут точно не можу сказати хто був раніше.

Ну і трохи поговоримо про казочки і байки.

Справа в тому, що навіть у багатьох вебіранах, які вони закривають на продажу, немає ні слова про такі банальні поняття як стартовий капітал та інше. Зате вони розповідають як заробити мільйон і навіть за TON пояснять:

«… ТОН це закрита екосистема, і що в телеграмі буде купа блокчейнів.»

Лол, це що потрібно курити, щоб таку дурницю нести?

Максимум, чого вони навчать, так це користуватися інтерфейсом месенджера. Або в теорії розтлумачать, що таке «Спам». Або розкажуть, що «статистику дивіться в тгстат або телеметрі». Хлопці ви чого? Як може людина, яка тільки-тільки навчилася робити пости взагалі зрозуміти що на телеметрі-то дивитися треба, куди тикати, як їм взагалі користуватися? Як може новачок розбиратися в графіках, в термінах? Я сумніваюся, що самі «запускатори» в цьому розбираються. Мало того, вони ще вам всунуть своє реферальне посилання.

О, мало не забули про менеджерів, яким обіцяно що вони будуть косити по 100к в міс, тільки купи вебінар за тисячу пліз. Смішно і жалюгідно. Не вірите, дивіться:

І таких експонатів дуже багато, нажаль.

Висновок

Купуючи їх вебірари ви отримаєте трохи брехні, пафосу і красного слівця, але ніяк не 1 млн за місяць з каналу.

Справедливості заради, відзначимо, що залишилися ще інфобізнесмени, які дають якісний матеріал, які дорожать своєю репутацією і не стануть будувати свої навчання і вебінари незрозуміло з чого. Тут дивіться на самих людей, чого домоглися вони самі, а не їх учні, учні учнів і знайомі. Все, всіх любимо, Запуск. Бувайте!

P.S. Поки пишу статтю, приходять повідомлення з чергового каналу «Через 1,5 години збираємося»?